O autorze
GAMEMAG.PL to młody i szybko rozwijający się projekt poświęcony elektronicznej rozrywce. Jego ideą jest skupienie wokół siebie ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i chcą się tym podzielić z innymi. Jest to miejsce dla pasjonatów, dla których gry komputerowe są czymś więcej niż tylko zwyczajną rozrywką.

Sześć milionów na szóste urodziny komputerowego Wiedźmina

Prawie dokładnie sześć lat temu - 26 października 2007 roku, na półki sklepowe trafiła pierwsza odsłona serii Wiedźmin - największego do tej pory sukcesu polskiego przemysłu gier komputerowych. Do tej pory wszystkie odsłony sagi sprzedały się łącznie w ilości sześciu milionów egzemplarzy.

Autorem tekstu jest Sebastian Gawek z serwisu GAMEMAG.PL

Można by długo dyskutować nad tym co jest lepsze – książka spod ręki Andrzeja Sapkowskiego czy też gra od rodzimego CD Projekt RED. Trzeba jednak przyznać, że ta druga dość mocno przyczyniła się do popularyzacji kultowej dla wielu postaci Geralta z Rivii na światowej scenie.

"Dobre gry RPG sprzedają się przez długi czas, co jest jednym z wyróżników gatunku. Pierwsza i druga część serii wiedźmińskiej cieszyły i cieszą się ogromnym uznaniem wśród graczy i krytyków branżowych. Utrzymująca się dobra sprzedaż poprzednich części stale poszerza grono fanów Wiedźmina, co jest kolejnym czynnikiem pozwalającym z optymizmem patrzeć na przyszłą sprzedaż Wiedźmina 3." - powiedział prezes CD Projekt RED, Adam Kiciński.

Pierwsza część wiedźmińskiej sagi zadebiutowała dokładnie 26 października 2007 roku na komputery osobiste. Jeszcze przed samą premierą zdołała zyskać uznanie wśród branżowych dziennikarzy, a także zdobyć dziesiątki nagród rozdawanych podczas targów rozrywki elektronicznej na całym świecie. Niespełna 12 miesięcy później na półki sklepowe trafiła jej Edycja Rozszerzona, która poprawiła szereg niedoróbek oraz dodała wiele nowych elementów rozgrywki.
Dwa lata temu, w roku 2011 ukazał się „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” na PC, a rok później również na konsolę Xbox 360. Druga odsłona zdecydowanie pobiła sukces swojej poprzedniczki, co udowadniają jeszcze lepsze oceny zarówno ze strony recenzentów, jak i graczy z całego świata.

Dzięki ogromnemu sukcesowi serii uniwersum Wiedźmina mocno się rozrasta. Już w przyszłym roku doczekamy się Wiedźmina 3: Dziki Gon, który trafi zarówno na pecety, jak i konsole nowej generacji: Xbox One oraz PlayStation 4. Dodatkowo otrzymamy również komiks będący dzieckiem współpracy polskiego dewelopera z amerykańskim wydawnictwem Dark Horse Comics. Dosłownie wczoraj zapowiedziano także kolejną książkę o Geralcie autorstwa Sapkowskiego. Dorzućmy do tego grę planszową oraz puzzle i mamy bardzo duży sukces. Oby tak dalej!
Trwa ładowanie komentarzy...