O autorze
GAMEMAG.PL to młody i szybko rozwijający się projekt poświęcony elektronicznej rozrywce. Jego ideą jest skupienie wokół siebie ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i chcą się tym podzielić z innymi. Jest to miejsce dla pasjonatów, dla których gry komputerowe są czymś więcej niż tylko zwyczajną rozrywką.

12 faktów na temat Call of Duty o których nie miałeś pojęcia

Jedna z najsłynniejszych serii gier komputerowych obchodzi właśnie swoje okrągłe 10 urodziny. W związku z tym warto zapoznać się z najbardziej ciekawymi informacjami na jej temat.

Autorem tekstu jest Sebastian Gawek z serwisu GAMEMAG.PL

1. Roboczy tytuł pierwszego Call of Duty to… MoH Killer
Justin Thomas – jeden z członków studia Infinity Ward w jednym z wywiadów przyznał, że roboczy tytuł pierwszej odsłony serii brzmiał nie inaczej niż… Medal of Honor Killer.

„Projekt miał nazwę MoH killer, aż do momentu kiedy powstał oficjalny tytuł. Bardziej skupialiśmy się na zabawie niż na sukcesie. Zamierzaliśmy stworzyć wspaniałą grę i spisać się lepiej niż przy poprzednich projektach. Istotnym elementem był fakt, że mieliśmy doświadczony zespół.”

2. Call of Duty: Devil’s Brigade, które nigdy nie ujrzało światła dziennego
W 2007 roku, na pięć miesięcy przed premierą Call of Duty 4: Modern Warfare, studio Underground Development rozpoczęło prace nad Call of Duty: Devil’s Brigade. Akcja tej trzecioosobowej (!) strzelaniny miała rozgrywać się we Włoszech podczas II wojny światowej, a sama gra miała trafić na pecety, a także PS3 i Xboxa 360. Cała mechanika rozgrywki miała kłaść silny nacisk na grę zespołową, a także eksplorację.3. Niewinne pluszowe misie
Czy wiesz, że niemalże w każdej odsłonie cyklu znajdziemy niewinny żart programistów w postaci pluszowych misiów? Po raz pierwszy pojawiły się one w Call of Duty: Finest Hour, które ukazało jesienią 2004 roku na PlayStation 2, pierwszego Xboxa oraz GameCube’a od Nintendo.


4. Modern Warfare 3 w służbie Korei Północnej
Kto by się spodziewał, że ostatnia odsłona Modern Warfare posłuży komunistycznej Korei Północnej? Fragmenty trailera gry zostały wykorzystane w specjalnym filmie propagandowym, który przedstawia atak wojsk koreańskich na Stany Zjednoczone.5. 5 miliardów zniszczonych pojazdów
Ponad 5 miliardów – właśnie tyle pojazdów zniszczyli gracze w odsłonach serii. Co ciekawe jest to niemalże pięciokrotnie więcej od wszystkich zarejestrowanych samochodów na całym świecie!

6. Gracze na stadionach
Wszystkich graczy, którzy grają dziennie w kurę znoszącą złote jaja dla Activision można by umieścić na 80 największych stadionach na kuli ziemskiej.

7. Modern Warfare dla dorosłych
Call of Duty 4: Modern Warfare było pierwszą odsłoną serii, która została sklasyfikowana jako tytuł tylko dla dorosłych. Co ciekawe w poprzednie produkcje osadzone w realiach II wojny światowej mogli już zagrać nastolatkowie. Czyżby dzisiejsze realia były dla organizacji ustalających ograniczenia wiekowe o wiele bardziej brutalniejsze niż wydarzenia sprzed ponad 75 lat?

8. Kwadryliony wystrzelonych pocisków
Zastanawiałeś się ile strzałów wydali wszyscy gracze grający w Call of Duty, jednak nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Już śpieszę z pomocą. Do tej pory zostało oddanych ponad 32,3 kwadrylionów (!) pocisków. Dla ułatwienia, zapis liczbowy to 32,999,999,999,999,999. Robi wrażenie, prawda?9. Duchy nie tylko w Ghosts
Duchy nie muszą koniecznie kojarzyć się tylko i wyłącznie z najnowszą odsłoną serii. W wielu „CoD-ach” możemy usłyszeć w swoich słuchawkach dziwne, jęczące odgłosy. Co więcej, grając we wspomniane wcześniej Finest Hour możemy trafić na ukryty pokój w którym znajdziemy… ducha małego chłopczyka.

10. Nieśmiertelny Kapitan Price
Captain John Price to zdecydowanie jedna z najbardziej ulubionych przez nas postaci w całej historii Call of Duty. Jego postać pojawia się w dwóch pierwszych odsłonach osadzonych w II wojnie. Co ciekawe, możemy spotkać go także we wszystkich trzech częściach Modern Warfare, które osadzone są przecież w teraźniejszości. Czyżby nasz zasłużony żołnierz miał receptę na nieśmiertelność?11. S.T.R.A.S.Z.N.E. DLC
Gdy zbierzemy pierwsze litery wszystkich dodatków DLC do Black Ops otrzymamy wyraz „FEAR” (ang. strach) - First Strike, Escalation, Annihilation oraz Rezurrection.

12. Black Ops na ratunek rockowym dziadkom
Piosenka Gimme Shelter legendarnego zespołu The Rolling Stones, która została użyta w Black Ops sprzedała się w ilości ponad 11 tysięcy dodatkowych kopii na amerykańskim iTunes w zaledwie kilku dni od premiery gry.
Trwa ładowanie komentarzy...