O autorze
GAMEMAG.PL to młody i szybko rozwijający się projekt poświęcony elektronicznej rozrywce. Jego ideą jest skupienie wokół siebie ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i chcą się tym podzielić z innymi. Jest to miejsce dla pasjonatów, dla których gry komputerowe są czymś więcej niż tylko zwyczajną rozrywką.

Diplopia - gra, która uleczy Twój wzrok

Od dłuższego czasu z wielkim zaciekawieniem przyglądam się projektowi Oculus Rift. Wiele wskazuje na to, że już w najbliższej przyszłości może on całkowicie odmienić definicję elektronicznej rozrywki. Jeszcze bardziej utwierdziła mnie w tym przekonaniu nowa zbiórka na łamach crowdfundingowego serwisu IndieGoGo. Jej celem jest sfinansowanie ciekawego pomysłu o nazwie Diplopia.

Autorem tekstu jest Piotr Mróz z serwisu GAMEMAG.PL

Diplopia to nic innego jak specjalna gra, której celem jest znaczna poprawa wzroku jej użytkowników. Mowa tutaj przede wszystkim o osobach cierpiących na zeza. Jest to przypadłość powodująca zmianę kąta widzenia jednego oka względem drugiego. W ostateczności może to doprowadzić do zjawiska tzw. „leniwego oka” – osłabienia widzenia w jednym z oczu.

Autorem całego projektu jest niejaki James Blaha, który sam posiada wspomnianą wyżej wadę wzroku. Znając związane z nią problemy chce pomóc innym osobom dotkniętym tą przypadłością. Cała rozgrywka Diplopii (w dużej mierze przypominająca kultowego Tetrisa) polega na odbijaniu piłki od poruszających się ścian. W jaki sposób coś takiego może polepszyć stan naszego zdrowia? Cały sekret tkwi w zmuszeniu gracza do wykorzystywania informacji pojawiających się w każdym z oczu. Cała „kuracja” ma przynieść spodziewane efekty zaledwie po trzech tygodniach codziennego grania o jednorazowych sesjach trwających nie krócej niż dwie godziny.

Już teraz wiemy, że projekt został sfinansowany przez internautów zaledwie w przeciągu doby od rozpoczęcia zbiórki. Młody programista potrzebował jedynie dwóch tysięcy dolarów. Na ten moment na jakiego koncie figuruje kwota niemalże dwa razy wyższa (4,750$), a cała akcja potrwa jeszcze przez 48 dni. James obiecuje, że po przekroczeniu celu w wysokości 8 tys. dolców, zatrudni dodatkowych ludzi, którzy jeszcze bardziej usprawnią jego pomysł, co może przyczynić się do szybszej premiery.
Oculus Rift to specjalne gogle do wirtualnej rzeczywistości, które mogą zdefiniować zupełnie nowy gatunek gier wideo. Sławę przyniosła im już sama zbiórka na Kickstarterze, gdzie na ich produkcję uzbierano niebagatelną sumkę wynoszącą ponad 800 tys. dolarów. Cały trik w działaniu urządzenia polega na znacznemu zwiększeniu pola widzenia graczy. Technologia 3D stosowana w kinach to przy tym mały pikuś.Co więcej, kilka dni temu branżę zelektryzowała informacja, iż John Carmack – legendarny założyciel id Software, całkowicie poświęcił się pracy w firmie Oculus VR. Tym samym opuścił studio stanowiące jego największe osiągnięcie.

Czy Oculus Rift wraz z projektem Diplopia na dobre zrewolucjonizują rynek? Choć już teraz zapowiada się rewelacyjne, to odpowiedź na to pytanie przyniosą dopiero najbliższe miesiące.
Trwa ładowanie komentarzy...